Неділя, 22.12.2024, 06:46
Вітаю Вас Гість | RSS

Павлоградський районний методичний кабінет

Меню сайту
Категорії розділу
Корисні посилання
"Методичний портал". Нові публікації
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 74
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Методичний кабінет » Методична скарбничка

"Перевернуте та змішане" навчання
26.09.2015, 10:00

«Перевернуте навчання» – це форма активного навчання, авторами якої вважаються вчителі хімії Аарон Самс і Джонатан Бергманн (США). Дана технологія являє собою педагогічну модель, в якій типова подача лекцій і організація домашніх завдань міняються місцями. Учні дивляться вдома короткі відеолекції, у той час як у класі відводиться час на виконання вправ, обговорення проектів і дискусії. Відеолекції часто розглядаються як ключовий компонент у «переверненому» підході, вони створюються вчителем і розміщуються в Інтернеті.

Поняття перевернутого навчання спирається на такі ідеї, як активне навчання, залучення учнів у спільну діяльність, комбінована систему навчання і, звичайно, подкаст. Цінність перевернутих класів у можливості використовувати навчальний час для групових занять, де учні можуть обговорити зміст лекції, перевірити свої знання і взаємодіяти один з одним в практичній діяльності. Під час навчальних занять роль вчителя — виступати тренером або консультантом, заохочуючи учнів на самостійні опанування матеріалу і спільну роботу.

Перевернуте навчання передбачає зміну ролі викладачів, які здають свої передові позиції на користь більш тісної співпраці та спільного вкладу в навчальний процес. Супутні зміни зачіпають і ролі учнів, багато з яких звикли бути пасивними учасниками в процесі навчання, який подається ним в готовому вигляді. Перевернута модель покладає велику відповідальність за навчання на плечі учнів, даючи їм стимул для експерименту. Діяльність може очолюватися учнями, а спілкування між ними може стати визначальною рушійною силою процесу, спрямованого на навчання за допомогою практичних навичок. Що робить перевернуте навчання особливо добре — так це призводить до значного зсуву пріоритетів від простої подачі матеріалу до роботи над його вдосконаленням.

Під час традиційних уроків учні часто намагаються вхопити те, що вони чують в момент мовлення вчителя. У них немає можливості зупинитися, щоб обміркувати сказане, і, таким чином, вони можуть упускати важливі моменти, бо намагаються записати слова викладача. А використання відео та інших попередньо записаних інформаційних носіїв дозволяє студентам повністю контролювати хід лекції: вони можуть дивитися, перемотувати назад або вперед по мірі необхідності.

Присвятивши час на уроці розбору матеріалу, викладачі мають можливість виявити помилки в сприйнятті, особливо ті, які широко поширені в класі. У той же час спільні проекти можуть сприяти соціальній взаємодії між учнями, полегшуючи процес сприйняття інформації один у одного.

Отже, при використанні технології «перевернутого навчання» уроки (у будь-якій формі) повинні підтримувати навчання, а не займати центральне місце. Зміст навчання вже не є самоціллю, а стає як-би відправною точкою. Акцент на процесі пізнавальної діяльності, в ході якої учень, спираючись на контент, відкриває для себе нове знання.

При перевернутому підході на уроці вивільняється час для контакту з учнями. Фактично, з’являється можливість працювати з учнем один на один. Більше уваги можна приділити тим учням, у яких виникають проблеми з домашньою роботою. А у просунутих учнів тепер більше свободи для того, щоб вчитися незалежно від темпу однокласників. Це говорить про те, що перевернутий клас сприяє індивідуальному підходу в навчанні.

 
Роль смешанного (гибридного) обучения (В.Кухаренко)

Від К.Бугайчука
Модели смешанного обучения
Смешанное обучение (відео)
пости про "перевернуте" навчання
Відео виступу та вебінару  К.Бугайчука "Перевернуте навчання мода чи користь"
Вчитель в умовах змішаного навчання (Ю.Еельмма відеовиступ)
Перевернуте навчання (досвід амеріканських шкіл)
How the Flipped Classroom works (чудовий мультфільм)
В чем секрет концепции "перевернутого класса"?
«Перевернутое» онлайн-обучение (І. Травкин)
 7 вещей, которые необходимо знать о «перевёрнутом обучении»

Трендологія: Blended Learning (про бочку меду та ложку дьогтю технології)

На 4 Міжнародній конференції "ІТ для Нової школи"в Санкт-Петербурзі МК за темою "Перевернутий клас" провели Марина та Юри Курвитс. З матеріалами можна ознайомитись за посиланням.

Как повысить эффективность обучения с помощью технологии перевернутого класса (Запись вебинара Натальи Кузнецовой)

Вагу М.В. вебінари
Перевернутий клас                       Змішане навчання

Опыт пионера смешанного обучения: секрет успеха — не в технологиях (Эстер Воджики) 
Смешанное обучение: ведущие образовательные технологии современности

Інфографіка Змішане навчання
Как организовать идеальное смешанное обучение (мета, поради)
Матеріали Міждународної конференції «ЕКОСИСТЕМА СОВРЕМЕННОГО ОБРАЗОВАНИЯ» по темі змішане навчання Модель смешанного обучения "Смена рабочих зон" (фрагмент уроку з поясненнями вчителя, враженнями учнів)
Смешанное обучение: ведущие образовательные технологии современности (М.Л. Кондакова – к.п.н., директор Научно-­исследовательского центра открытого образования; Е.В. Латыпова – директор Центра инновационных образовательных программ)
Blended Synchronous Learning (міжнародний проект)
Ресурс для створення класу

Посилання на вебінари від Порталу електронного навчання

Приклад сайту вчителя, який працює за ПН
Перевернутый класс с элементами игропедагогики (Андрій Комісаров)
Где найти точку опоры, чтобы перевернуть урок? (досвід Ольги Бриксіної)
Статья Перевернутый класс: к «перевороту» готовы! (Олена Пономарева, хімія, Росія)
 

BYOD

BYOD в учебном процессе: проблемы и решения
Учебный класс "без бумаги": хорошо или плохо?
"Гаджеты Vs дети": проблемы использования гаджетов в раннем возрасте
Использование мобильных средств в обучении
Категорія: Методична скарбничка | Додав: MetodRDA
Переглядів: 1064 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Важливо
"Педагогічна преса" Освітній портал
Корисні посилання
Останні фото
Особисті блоги педагогів
Цікавинки

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz