У 2015-2016 н.р. кількість учнів в українських школах збільшилася на 38 тисяч, а до перших класів цього року пішло 414 тисяч дітей.
Стрижневими, основоположними виховними напрямами нині є патріотичне, громадянське виховання, що найбільш відповідає нагальним вимогам і викликам сучасності. Система виховної роботи має ґрунтуватися на принципах Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді.
Міністерство освіти і науки провело роботу щодо розвантаження шкільних навчальних програм.
Збільшено кількість годин на вивчення іноземної мови: з 2-х до 3-х годин на тиждень у дев’ятих класах і з 3-х до 3,5 – у десятих і одинадцятих.
Держава забезпечила 255 млн 307 тис. гривень на друк підручників. Другу половину коштів виділили місцеві бюджети.
У разі, якщо з фінансових причин нові підручники не будуть доставлені школам до початку нового навчального року, Міносвіти пропонує в навчально-виховному процесі використовувати підручники та матеріали інших років.
Про це йдеться в методичних рекомендаціях, надісланих Міністерством освіти і науки України до загальноосвітніх навчальних закладів.
Рекомендації стосуються використання навчальної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах при вивченні предметів інваріантної складової навчального плану у 4-х та 7-х класах у 2015-2016 н.р.
До листа додано рекомендації щодо вивчення української мови, біології, фізики, географії, хімії, інформатики, іноземних мов, історії України, математики, мов та літератур національних меншин, трудового навчання, всесвітньої історії та зарубіжної літератури у 7-х класах.
У рекомендаціях наголошується, що в 2015-2016 н.р. початкова школа повністю перейде на нові навчальні програми, четвертокласники ж продовжать вивчення нових предметів: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика». З рекомендаціями щодо використання навчальної літератури в початкових класах можна ознайомитися запосиланням.
Однією з ключових змін в освіті є впровадження дванадцятирічної системи середньої освіти, що дозволить зробити акцент на профільному навчанні у старших класах.
Перехід на нову систему відбуватиметься поступово. «Діти, які підуть у школу в 2016 році, закінчуватимуть 12 класів. Це буде здійснюватися поступово, за цей час ми встигнемо реалізувати матеріально-технічне забезпечення, кадровий склад тощо, – наголосив Міністр освіти і науки. – Це відповідає тій освіті, яка є у всьому світі».
Міністерством освіти і науки скасовано 1600 документів звітності в освітній галузі.
За матеріалами Освіта.ua