Четвер, 25.04.2024, 23:05
Вітаю Вас Гість | RSS

Павлоградський районний методичний кабінет

Меню сайту
Корисні посилання
"Методичний портал". Нові публікації
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 74
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Роздуми за чашкою кави

8 причин не давати дитині гаджети

Відомо, що технічний директор eBay відправив своїх дітей в школу, де використовують звичні, не пов'язані з новітніми технологіями, інструменти: ручки, олівці, швейні голки, іноді навіть глину. Так само вчинили співробітники та інших гігантів Силіконової долини, таких як Google, Apple, Yahoo, HP. У тій школі немає жодного комп'ютера. Жодного екрана. Їх використання заборонено в класах і не заохочується будинку. Пумбр вирішив розібратися, звідки така нелюбов до гаджетам.

Затримка розвитку мови

Англійська логопед Салі Уорд провела десятирічне дослідження, яке показало, що у 20% дітей у віці дев'яти місяців вже виявлялося запізнювання розвитку, якщо нянькою їм служив телевізор. Більшість з них до трьох років відставали у своєму мовному розвитку на цілий рік.

Втрата контролю над емоціями

Педіатр Дженні Радеску з Бостонського університету стверджує, що активне використання гаджетів в ранньому дитинстві заважає розвитку емпатії (вміння співчувати), навичок спілкування та спільного вирішення проблем. Сенсорні екрани не дають розвивати моторно-рухові навички, без яких потім набагато складніше освоювати математику і наукові дисципліни. Діти, яких заспокоюють за допомогою електронних пристроїв, не навчаються керувати своїми емоціями.

Самотність

Проведене опитування 57% населення Німеччини дозволив відомому досліднику соціальних тенденцій Хорста Опашовскі зробити висновок, що нові мультимедійні можливості - це самотність з машиною, а не прогрес в області комунікації.

Зниження пізнавальних здібностей

Німецький нейробіолог Геральд Хютер говорить про важливість тілесних переживань в дитинстві. Біг, лазіння по деревах необхідні для розвитку пізнавальних здібностей. Як тільки дитина сідає перед телевізором або комп'ютером, у нього притупляється тілесне самовідчуття. У предлобной корі мозку формується сприйняття, орієнтація на зовнішній світ, прагнення заздалегідь прораховувати свої дії, справлятися з неприємними емоціями тільки в тому випадку, якщо дитина відчуває все на власному досвіді.

Зменшення обсягу мозку

Перша, вирішальна стадія розвитку мозку завершується в трирічному віці. У книзі американського психотерапевта Лінди Базел говориться, що якщо на цьому етапі дитина мала обмежений доступ до всього діапазону можливих видів діяльності і досвіду, то багато нейрональні зв'язки не утворюються, і обсяг мозку залишається на 25-30% меншим. Це підтверджують японські вчені Кеп Кі Лоу і Райот Кене. Вони показали на знімках МРТ, як зменшується, зокрема, передня поясна кора головного мозку, яка відповідає за когнітивні здібності і вміння контролювати емоції.

Погіршення моторики

Педіатр Ліндсі Марцолі стверджує, що користування сенсорними екранами не дає дітям розвивати м'язи пальців і кистей, необхідні для письма. Британська профспілка вчителів в 2014 році виступив із заявою про те, що все більше дітей не здатні грати з кубиками і конструкторами, а також спілкуватися з однолітками через популярність мобільних пристроїв.

Кліпове мислення

Американський филосов, футоролог і соціолог Елвін Тоффлер говорить в цілому про тенденції формування кліп-культури. Кліпове мислення - особливість людини сприймати світ за допомогою короткого, яскравого посилу, втіленого у формі або відеокліпу, теленовини. Психолог Ларрі Розен вважає, що мережеве покоління (generation Net) здатне слухати музику, спілкуватися в чаті, бродити по мережі, редагувати фотографії, роблячи при цьому уроки, але платою за багатозадачність стають неуважність, гіперактивність, дефіцит уваги і перевагу візуальних символів логіці і поглибленню в текст.

Проблеми зі сном

Тільки що вийшло дослідження колективу авторів норвезького медичного журналу BMJ Open, яке показало, що із зростанням часу використання електронних пристроїв знижується тривалість сну і збільшується час, необхідний для засипання в середньому з півгодини до години. Читання з гаджетів підвищує психофізіологічне збудження, а також порушує біологічний ритм дня і ночі.

Категорія: Роздуми за чашкою кави | Додав: MetodRDA (02.04.2015)
Переглядів: 421 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Важливо
"Педагогічна преса" Освітній портал
Корисні посилання
Останні фото
Особисті блоги педагогів
Цікавинки

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz