На порядку денному МОН України — концептуально реформувати, модернізувати українську освіту спільно з громадянським суспільством. На цьому наголосив під час брифінгу заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський.
Він також повідомив, що невдовзі буде оприлюднено Закон «Про освіту», закони «Про професійну освіту» і «Про наукову та науково-технічну діяльність».
За словами П.Полянського, законопроект «Про освіту» пропонуватиме нову модель менеджменту освітою, яка має бути вигідною кожному громадянину. Окрім того, законопроект впроваджує для учнів нову модель здобуття середньої освіти — впродовж 12 років. Так, 1-5 класи — це початкова школа, 6-9 класи — базова школа, 10-12 класи — профільна старша школа.
Запровадження п’ятирічної початкової школи дасть змогу скоротити кількість предметів і, відповідно, зменшити навчальне навантаження на дітей.
У старшій школі також планують скоротити кількість навчальних предметів за рахунок профілізації. Учні обиратимуть або професійний профіль, або академічний.
Під час виступу П.Полянський наголосив, що публічні школи мають бути безкоштовними та загальнодоступними.
Щодо закону «Про професійну освіту», то варто очікувати нової системи підготовки учнів у професійних закладах. Зокрема, передбачено створення нового колегіального органу — ради стейкхоледрів у кожному регіоні, яка самостійно визначатиме, які спеціалісти їм потрібні. До складу ради стейкхоледрів входитимуть представники приватного бізнесу, державних установ, громадськості, які зацікавлені у розвитку свого регіону.
Також буде створено новий для української освіти тип закладу — регіональний центр професійної освіти, який і готуватиме потрібних для свого регіону спеціалістів за багатьма різними напрямами (від операторів до механіків).
Джерело: http://pedrada.com.ua/ |