На нараді було обговорено нове Положення про проведення державної підсумкової атестації (ДПА). Заступник міністра освіти і науки звернув увагу директорів управлінь на шість основних нововведень:
По-перше, завдання для ДПА складає кожна школа окремо і не повинна погоджувати їх із районними, обласними департаментами освіти чи з Міністерством. Відповідальність за якість завдань і достовірність результатів тепер покладена на школи.
Жодних друкованих збірників чи розв’язників завдань для ДПА не передбачено.
По-друге, всі без винятку учні 4-х, 9-х та 11-х класів відтепер проходять ДПА в письмовій формі. Державна підсумкова атестація може розпочатися в будь-якій годині, яку визначить сама школа.
Рекомендований період для проведення ДПА – з 12 до 21 травня.
Павло Полянський наголосив, що для учнів 4-го класу державна підсумкова атестація має проходити у вигляді звичайної контрольної роботи, а для учнів 9-го класу ДПА проходитиме з української мови, математики або історії України і третього предмета за вибором школи. Рішення щодо 3-го предмета школа приймає самостійно, порадившись із батьками. Для учнів 11-го класу ДПА також проходитиме з трьох предметів.
Атестація з української мови відбуватиметься у формі ЗНО, й учні складатимуть її не в школах, а на пунктах тестування 24 квітня. Атестацію з математики чи історії України та третього предмета на вибір учня 11-класники проходитимуть уже в школі орієнтовно в період із 22 до 28 травня (детальніше – в новому Положенні про ДПА, затвердженому Наказом МОН № 1547 від 30.12.2014, та в наказі МОН №192 від 20.02.2015 про проведення ДПА у 2015 році). |