Соціалізація особистості випускника сучасної школи, що покладена Міністерством освіти та науки України в основу нової філософії освіти та визначена одним з пріоритетних напрямків діяльності, у нашому районі певною мірою здійснюється через співпрацю з Дніпропетровським національним університетом залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна. Два роки поспіль в рамках Договору про співробітництво, укладеного 4 листопада 2014 року, районний методичний кабінет спільно з ДНУЗТ влаштовує олімпіади для старшокласників з математики, фізики й інформатики. Зокрема, минулого, 2014-2015, навчального року 158 учнів 10-11 класів були учасниками І туру, 24 учня взяли участь у ІІ очному турі на базі ДНУЗТ, а 4 учні – призери олімпіад отримали не тільки призи, а ще й додаткові бали при вступі до цього вузу.
Протягом минулого навчального року організовано і проведено 2 етапи практичних робіт з фізики, хімії та біології на базі лабораторій університету. Учні 10-11 класів виконали 8лабораторних робіт з фізики та хімії, проведення яких було неможливе в школах через відсутність необхідного обладнання.
Практичного спрямування набуло володіння педагогів та учнів проектними технологіями. Уперше серед учнів 9-11 класів був проведений публічний конкурс-захист на кращий бізнес-проект із залученням в якості експертів науковців ДНУЗТ. У І турі конкурсу-захисту взяли участь 7 учнів із 6 шкіл району: Межиріцький НВК ім. І.С.Обдули, Межиріцька ЗШ № 2, Булахівська ЗШ, Троїцька ЗШ, Вербківська ЗШ, Кочережківський НВК.
Кращі 4 проекти захищали на базі кафедри економіки ДНУЗТ. Призерами другого етапу, в якому брали участь учні Павлоградського, Томаківського, Новомосковського районів, стали учні Кочережківського НВК, Вербківської ЗШ, Межиріцької ЗШ № 2 та Межиріцького НВК ім. І.С.Обдули. Призери отримали додаткові бали для вступу в ДНУЗТ і були нагороджені цінними подарунками.
У травні 2015 року футбольна команда В’язівоцької ЗШ взяла участь у дружньому футбольному матчі на приз ДНУЗТ, що відбувся на спортивній базі університету. Всіх учасників спільних заходів вітав особисто ректор інституту ПШІНЬКО О.М., для учнів були проведені екскурсії по кафедрам і факультетам інституту, учні відвідали музей історії вузу. Наші вихованці отримали велике задоволення, адже жодна виховна година, бесіда чи лекція не замінить таких форм роботи з учнями, що дають їм можливість живого спілкування з науковцями, з однолітками інших регіонів, які брали участь в таких заходах в ДНУЗТ, відчуття причетності до студентського життя. |