Павло Полянський зазначив, що п’ятнадцятий конкурс ім. Петра Яцика розпочинається в особливий рік – коли Україна веде війну за незалежність: «Сьогодні українська мова – це не просто один із зв’язуючих ланців, який будує нашу націю; сьогодні українська мова – це мова нескореної нації, яка відстоює свою гідність та незалежність. Наша мова лунає в світі з різними відтінками та акцентами. Можливо, цю різність задав Сергій Нігоян віршем Тараса Шевченка. І ми дали світу слово «Майдан», котре не потребує перекладу в жодній країні». Павло Полянський наголосив, що цей конкурс не належить ні Міністерству освіти, ні Лізі українських меценатів, він є конкурсом країни та українців всього світу.
Усім учасникам, які цікавляться українською мовою та вивчають її, а також педагогам-словесникам, подяку висловив директор Інституту української мови Національної академії наук України Павло Гриценко. Також він привітав присутніх у залі студентів та викладачів Донецького національного університету, котрі у зв’язку з російсько-українською війною на Донбасі переїхали до Вінниці, аби зберегти український університет. «Неодмінно однин із наступних конкурсів ми будемо починати в українському Донецьку, ще один – в українському Криму», - наголосив Павло Гриценко.
Відкриття конкурсу традиційно відбулося 9 листопада – у День української писемності та мови, що також є Днем Нестора Літописця. На відкритті були нагороджені переможці попереднього 14 Міжнародного конкурсу української мови ім. П. Яцика. А вже сьогодні, 10 листопада, розпочався перший етап конкурсу для нових учасників. Він проходитиме в школах Вінниччини до 16 листопада. Другий етап відбудеться 22 листопада на базі вінницької школи №3, третій – обласний – пройде 6 грудня, а четвертий етап – загальнонаціональний – відбудеться в січні 2015 року. У конкурсі беруть участь як українці, так і особи інших національностей, які знають українську мову і послуговуються нею. Як зазначив виконавчий директор Ліги українських меценатів Михайло Слабошпицький, Австралія, Греція, Канада, Китай, Португалія, Румунія та багато інших країн світу щорічно долучаються до змагань у кращих знаннях української мови.
Нагадаємо, що вперше конкурс ім. П. Яцика був проведений у 2000 році, маючи на меті піднесення престижу української мови серед молоді та утвердження її державного статусу. Відтоді конкурс відбувається щорічно, відзначаючи кращих знавців української мови з-поміж учнів, студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів як України, так і зарубіжних країн.
Бажаємо успіху всім учасникам XV Міжнародного конкурсу імена Петра Яцика.