Для розкриття потенціалу шкільних бібліотек, підняття їх престижу, привернення уваги учительської, учнівської та батьківської громадськості до книги Міністерством освіти і науки України (МОН)наказом «Про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» від 12.08.2014 № 931 (далі — наказ № 931) започатковано з жовтня 2014 року Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек і подано Рекомендації з його проведення.
Такі місячники проводять кожного року в різних країнах із 2008 року, в Україні донині святкували День шкільної бібліотеки.
Перший Місячник проходитиме під гаслом: «Шкільна бібліотека — стратегічний партнер освіти». Метою Місячника є об’єднання духовних ті інтелектуальних ресурсів України для розвитку вітчизняних шкільних бібліотек як каталізаторів процесів виховання, освіти та розвитку дітей та юнацтва.
Для утвердження значення бібліотеки на обласному рівні рекомендують організувати різноманітні заходи:
тиждень популяризації дитячого читання «Час читати» за участю видавців, письменників, батьків, бібліотекарів;
конкурси на краще гасло та логотип до Місячника 2015 року;
висвітлити проведені заходи у ЗМІ;
нагородити кращих шкільних бібліотекарів грамотами, подяками.
На вибір навчального закладу можна провести такі заходи:
екскурсії-ігри;
дні дозвілля;
зустрічі з письменниками;
презентації нових видань;
літературні аукціони;
театралізовані вистави художніх творів;
літературні вікторини;
бібліотечні уроки;
дні інформації;
відео- та web-перегляди;
підготувати тематичні виставки літератури;
тощо.
МОН повідомляє, що проведення заходів не передбачає жодного звітування. Тобто кожний навчальний заклад має усвідомлювати роль бібліотеки і значення книги у вихованні підростаючого покоління.
Для успішного проведення Місячника журнал «Заступник директора школи» №8/2014 підготував низку статей, автори яких діляться досвідом організації різноманітних нетрадиційних заходів на базі бібліотеки, виховання інформаційної культури учнів, практикою популяризації книжки, зокрема за допомогою буктруйлерів тощо.